Image module

Piezo ile Rinoplasti

Burun
Estetiği

Burun estetiği ya da diğer adıyla Rinoplasti öncelikle burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Aynı zamanda var olan nefes problemlerini çözmek için de uygulanabilir. Yani hem fonksiyonel hem estetik bir cerrahi işlemidir.

Çocukluk çağında burun üzerine düşme, çarpma gibi küçük görünen kazalar ileride şekil bozukluğuna ve burnun septum adı verilen iç duvarında eğriliklere, hatta kırıklara neden olmaktadır. Bu durum yaşla beraber artan nefes alma güçlüğü, baş ağrısı gibi sıkça karşılaşılan solunum problemlerine yol açar.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Ameliyat öncesi yapılan görüşmelerde ve ayrıntılı muayenede hastanın yüzü bütünsel olarak değerlendirilir. Burun ameliyatı için uygun görülen adaylara kişiye özel bir plan hazırlanır. Ameliyat genel anestezi altında cerrahın seçimine ve hastanın uygunluğuna göre açık/ kapalı teknikle yapılır. Son teknolojik gelişmelerle Piezo adı verilen ultrasonik cihazlar kemiği kırmadan şekillendirmekte ve bu da hasta konforunu arttırmaktadır. İşlem süresi yaklaşık 2-3 saattir.

Burun Estetiği Fiyatı Nedir?
Burun estetiği fiyatları hekimin tecrübesine ve hastanın mevcut burun problemlerine göre değişmektedir. Detaylı bilgi için ücretsiz ön görüşmeye bekleriz.

İlgili Konu Başlıkları

Burun Estetiği / Rinoplasti / Piezo / Yüz Cerrahisi

Bize Ulaşın

Randevu için
Formu doldurun